KAS OLED PIISAVALT VANA?

 Lehele sisenemiseks kinnita, et oled täisealine.

 

Jah, kinnitan!
Ei, olen noorem!

Juurdepääs keelatud

Teie juurdepääs on Teie vanuse tõttu piiratud!

Malbec

16.04.2021

Milline on Malbec vein?

Malbec on vein, mis on viimase kümne aasta jooksul populaarseks punaseks veiniks. See on punane vein, mida on lihtne juua ja sobib hästi toiduga. On täidlane punane vein, mis kasvab põhiliselt Argentiinas ja pakub suurepäraseid alternatiive kõrgema hinnaga Cabernet Savignonile ja Syrahile. Malbec (Côt ja Auxxerois) on pärit Prantsusmaalt, kus ta kasvab Sud-Ouestis. Õhukese nahaga ja tanniinidega viinamari on looduslik ristand, pärit Montpellierist (Languedoc-Roussilon) ja Gaillac'ist Sud-Ouestis. Tänapäeval kasvatatakse enamik Prantsusmaa Malbecist Cahorsis. Malbec sai kiiresti Bordeauxi viie viinamarjasordi segamise viinamarjaks. Kuid viinamarjade halva ilmastikukindluse ja kahjurite tõttu ei ole see kunagi olnud tuntud prantsuse marjasordina. Selle asemel leidis ta uue kodu Mendozas, Argentiinas.

Malbeci maitse
Argentina Malbec = pehme, puuviljane, põldmari-ploom, sametise tekstuuri
Prantsuse Malbec =struktuurne, tugevate tanniinidega, maitses põldmari-ploom Niisiis miks näitab mari terroiri (pinnasest ja kliimast tulenevad omadused) rohkem kui mõni teine mari ? See õhukese nahaga „must viinamari“ on tundlik kahjurite, taimehaiguste ja külma suhtes. Seega on ideaalsed kasvutingimuse äärmiselt olulised, täiuslikud tingimused hõlmavad rohkesti päikest ja kuiva õhkkonda. Täiuslikud tingimused hõlmavad rohkesti päikest ja kuiva õhkkonda. Liiga palju päikest muudab veinid vähe struktuurseteks, puuviljapommideks. Lühidalt öeldes, Malbec on kohutav viinamari, väga tundlik kliima suhtes.

Lubjakivi annab Malbecile kõrge tanniini ja värvi
Cahori piirkonna lubjakivi pinnases toodab Malbec oma kõige tumedamaid, kõige tanniinseimaid ilminguid, mis näitab noortes veinides põldmarja, tubaka, kohvi noote. See on osaliselt tingitud lubjakivis sisalduvast kaltsiumikomponendist, mis aitab säilitada viinamarjade kasvuperioodiks hapet, see aitab kaasa veini struktuurile. Viinapuud kasvavad kuivas, lubjakivi platool, mida nimetatakse Causseseks, millel on õhuke pinnas, mis sunnib juured sügavale tungimaja sealt toitaineid varuma, selle tulemusena saavad marjad kontsentreeritumad ja nendest sügavama veini.

Päike annab Malbecile puuviljasuse
Mendozas, kus kasvatatakse Malbeci - on tingimused päikesepaistelisemad ja isegi kuivemad. Andide jalamil, vähese vihma, varase suve ja rahega, peavad siin asuvad viinapuud kaevama sügavale alluviaalsesse liiva- ja savimullasse. Savi võimaldab viinapuudel sügavuti juurduda ja seega saab mari rohkem mullast mineraale. Liiv tagab hea äravoolu, mis on oluline tegur mädaniku hoidmisel. Mendoza terroiri üks tähtsamaid tegureid on Andid, mäed pakuvad kõrgust ja jahedamat õhku, mis aeglustab valmimisprotsessi . See on hädavajalik, et tagada viinamarjade piisav happesus selles väga päikesepaistelises piirkonnas. Suured temperatuuri kõikumised päeva ja öö vahel aitavad parandada seda küpsuse / happesuse tangot. Sellest tulenev vein näitab küpsust ja puuviljasust tänu rohkemale päiksele, mida pakub kõrge kõrgus.

Milline toit ?
Kindlasti on Malbec punase-liha vein, ta on piisavalt mitmekülgne, et seista vastu Mehhiko, Cajuni, India, Tai või Itaalia toidule. Vein ei ole nii raske kui Cabernet või sama magus kui Chianti, kuid see on kindlasti piisavalt tugev, et sobitada oma lemmik-roogadega. See sobib isegi mõõkkala, tuunikala ja lõhega. Mõtled Malbecile ja pane sinna juurde veise-, uluki- ja lambaliha, tšilli, seened, vorst ja grillikastmed. Malbec on üks väheseid punaseid veine, mis sobib sinihallitus juustu ja teiste teravate, pehmete juustudega (gorgonzola armastajd, see puudutab Teid). Malbecist veini ja juustuga kokkupanemisel peab lähtuma selles, et juust oleks keskmise küpsusega Serveeri oma Malbeci veidi madalamal toatemperatuuril. Kui teil ei ole veinikülmikut, pange pudel külmkappi umbes pooleks tunniks, enne serveerimist. Avage see, serveerige ja nautige.

Malbeci päeva tähistatakse igal aastal 17. aprillil

 Kasutatud allikad:

https://en.wikipedia.org/wiki/Malbec
https://winefolly.com/deep-dive/what-is-malbec-wine/
https://www.decanter.com/wine/grape-varieties/malbec/

Tekst kokku pandud ajakirjanduse alustel.